ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی ۲۰۲۴

 

با توجه به تعداد بالای مهاجرین و سرمایه گذاران در قبرس شمالی، قطعا داشتن کسب و کار در ثبت شرکت در قبرس شمالی یک مزیت محسوب می شود. ضمنا در قبرس شمالی هر شخص امکان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار مورد علاقه خود را دارد ولی قبل از هرگونه اقدام می بایست طی مشاوره تخصصی با مشاورین کسب و کار در ادن نست راجع به مسائلی مانند : نیاز یا عدم نیاز به شریک قبرسی، امور مالیاتی، هزینه ای راه اندازی و ... ارتباط برقرار کنید. پروسه  ثبت شرکت در قبرس شمالی کاری نسبتا ساده اما زمانبر می باشد و حتما باید توسط یک حسابدار مطمعن و حرفه ای صورت بپذیرد. همچنین همکاری با یک وکیل قبرسی برای مسایل حقوقی لازم است.

پروسه و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی ۲۰۲۴

 

گام اول ثبت شرکت مراجعه به یک حسابدار قبرسی می باشد. متقاضیان شروع پروسه ثبت شرکت حتما می بایست حداقل ۲ نفر باشند، زیرا طبق قوانین قبرس شمالی در اساسنامه شرکت باید یک شخص به عنوان مدیر عامل و یک شخص به عنوان منشی حضور داشته باشند. پس از مراجعه با حسابدار و با امضای درخواست شروع پروسه ثبت شرکت شروع می شود.

در گام دوم شما باید اسم شرکت خودرا انتخاب کنید، انتخاب نام شرکت در قبرس شمالی حتما باید سه بخشی باشد و این نام و یا مشابه آن در قبرس شمالی ثبت نشده باشد. برای انتخاب نام شما باید ۳ نام را به ترتیب اولویت به حسابدار تحویل بدهید.

در گام سوم پس از تایید نام شرکت که حدودا ۳ الی ۵ روز زمان می برد باید کپی پاسپورت به همراه اصل سوء پیشینه ای که ترجمه رسمی شده است را به حسابدار تحویل بدهید و اساسنامه شرکت را امضا و تایید نمایید. در گام چهارم مدیر عامل شرکت باید مبلغی معادل ۱۰ برابر حقوق پایه قبرس شمالی (در حال حاضر ۳۳۸۰۰۰ لیر ) را به مدت ۲ سال به عنوان ضمانت مالیاتی در حساب بانکی خود بلوکه کند.

در گام پنجم پس از دریافت تاییدیه بلوکی ضمانت مالیاتی از بانک، می بایست مجدد عددی معادل ۲۵۰۰۰ یورو در صورت نداشتن شریک قبرسی و در صورت داشتن شریک قبرسی. عدد ۱۲۲۵۰ یورو به مدت ۳ روز در حساب مدیر عامل مجموعه بلوکه بشود.

در گام ششم شما باید محل کسب و کار خود را در قبرس شمالی به نام شرکت و کد ثبتی اجاره نمایید.

در گام هفتم که گام ‌آخر می باشد، از شهرداری جهت تاییدیه محل کسب و کار به شما مراجعه می نمایند تا بتوانید به کسب و کار خود را آغاز نمایید. کلیه مراحل ذکرشده حدود ۱ الی ۲ ماه زمان می برد.

نکاتی مهم راجع به ثبت شرکت در قبرس شمالی

پس از دریافت سوءپیشینه حتما آنرا به زبان ترکی و یا انگلیسی ترجمه رسمی کنید و تاییدیه وزارت امور خارجه و داداگستری فراموش نشود. افرادی که بیش از ۵ سال در قبرس شمالی زندگی کرده اند می توانند سوپیشینه خود را از پلیس قبرس شمالی دریافت کنند. اگر کسب و کار شما در قبرس شمالی به شریک قبرسی نیاز دارد در انتخاب شریک قبرسی دقت لازمه را به جا آورید و قراردهای داخلی خود را راجع به سهام واقعی شریک قبرسی و سلب حقوقی  وی را در کسب و کار رعایت کنید. حتما از یک فرد متخصص و با تجربه راجع به امور مالیاتی و حقوقی در قبرس شمالی مشورت بگیرید.

خدمات ادن نست در زمینه راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی

 

معرفی حسابدار و وکیل مطمعن

معرفی شریک قبرسی در صورت نیاز

تامین و تجهیز محل کسب و کار

مشاوره حقوقی و تخصصی راه اندازی کسب و کار

ارایه بیزینس پلن

ارایه مارکتینگ پلن

معرفی کسب و کارهای پر رونق

معرفی و شناسایی بازار هدف کسب و کار

تامین منابع انسانی

مشارکت در کسب و کار شما

به عهده گرفتن صفر تا صد راه اندازی کسب و کار مورد علاقه شما

اقامت قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت


با ثبت شرکت اعضای هیت مدیره تا ۵ نفر می توانند اقامت خود و خانواده را دریافت نمایند. اقامت قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت در سال اول یک ساله و سپس ۲ ساله صادر می گردد. همچنین بعد از ۵ سال دریافت اقامت و پرداخت منظم مالیات و حق بیمه و عدم خروج بیش از ۴۰ روز در هر سال می توان برای شهروندی اقدام کرد.