شرایط و پروسه خرید خودرو در قبرس شمالی

 

خرید خودرو در قبرس شمالی پروسه ای بسیار ساده و به راحتی آب خوردن می باشد. شما برای خرید  خودرو ۲ حالت پیش رو دارید. حالت اول مانند ایران باید به نمایشگاه های اتومبیل مراجعه کنید و ماشین مورد علاقه خودرا انتخاب و خریداری  می کنید،. اگر ماشین انتخاب شده پلاک نشده باشد، کلیه پروسه سند زدن توسط خود نمایشگاه انجام می گیرد و اگر خودروی خریداری شده دارای پلاک باشد، با حضور به بخش وسایل نقلیه واقع در اداره مالیات ظرف کمتر از ۱ دقیقه سند جدید خودرو را دریافت می کنید. حالت دوم مجدد مانند ایران با جستجو در سایت های فروش خودرو و پیج های اینستاگرامی خودروی مورد علاقه خود را پیدا می کنید و پس از بررسی و تایید خودرو با مالک خودرو به بخش وسایل نقلیه واقع در اداره مالیات ظرف کمتر از ۱ دقیقه سند خودرو را به نام خود انتقال می دهید.

قیمت خودرو در قبرس شمالی

 

قیمت خودرو در قبرس شمالی معادل یک چهارم قیمت خودرو در ایران می باشد و شما به بروزترین خودروهای دنیا بدون محدودیت دسترسی دارید. طبیعتا در قبرس شمالی قیمت خودرو مانند تمامی کشورهای دنیا در نمایشگاه های اتومبیل گران تر از خرید خودرو از مصرف کننده می باشد، ولی خرید خودرو از نمایشگاه مزیت هایی مثل : گارانتی و خدمات پس از فروش و ... دارد.

قوانین رانندگی و جریمه ها در قبرس شمالی

 

قوانین رانندگی در قبرس شمالی بسیار سختگیرانه و قانون مند می باشد و در حال حاضر ارزانترین جریمه رانندگی در قبرس شمالی ۳۳۰۰ لیر هست. در قبرس شمالی جهت رانندگی و فرمان خودرو کاملا برعکس ایران است.حداکثر سرعت رانندگی در قبرس شمالی ۱۰۰ کیلوتر بر ساعت می باشد. مصرف مشروبات الکلی تا ۵۰ میلی گرم الکل مجاز و درصورت تجاوز از این عدد بین ۱۲۰ هزار لیر تا ۴۰۰ هزار لیر جریمه توقیف گواهینامه را در بر دارد.

دریافت گواهی نامه رانندگی در قبرس شمالی

 

در قبرس شمالی شما با گواهینامه رانندگی تا دریافت اقامت قبرس شمالی مجاز به رانندگی می باشید و پس از دریافت اقامت قبرس شمالی رانندگی با گواهینامه بین المللی جرم محسوب می شود. پروسه اخذ گواهینامه در قبرس شمالی بسیار ساده است، شما با مراجعه با نوتر ( همان دفتر خانه ) و ارایه اصل گواهینامه ایران ترجمه رسمی آنرا  دریافت می کنید، سپس. با حضور در یک آموزشگاه رانندگی در آزمون آیین نامه که آزمونی ساده و در حد پرسش ۳سوال شفاهی می باشد گواهینامه قبرش شمالی را دریافت می کنید. در صورت نداشتن گواهینامه ایران هم باید مانند ایران در کلاس های رانندگی ثبت نام کنید و پروسه ای مشابه را بگذرانید.

اجاره خودرو در قبرس شمالی

 

در قبرس شمالی اجاره خودرو دارای هیچ گونه پیچیدگی خاص و بدون نیاز به تضامین سنگین انجام می پذیرد. فقط کافیست به یک مرکز اجاره خودرو مراجعه کنید و با ارایه اصل پاسپورت، گواهینامه بین المللی و هزینه اجاره خودرو را دریافت کنید. هزینه اجاره خودرو در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه می باشد و از روزی ۳۰ پوند قیمت ها شروع می شود. ضمنا مدل خودرو و تعداد روزهای اجاره در قیمت تاثیر گذار هست.

نکات مهم راجع به خرید خودرو در قبرس شمالی

 

با تمامی سادگی پروسه خرید خودرو در قبرس شمالی نکاتی کلیدی هنگام خرید خودرو باید رعایت شود که در زیر به آن اشاره کرده ایم :

رنگ شدگی در خودرو مهم نیست اما شدت تصادفات بسیار مهم هست

کیلومتر کار کرد خودرو و صحت آن

توجه به بازار خرید فروش خودرو انتخابی

صحت سلامت خودرو با مراجعه به مکانیک

قیمت بنزین در قبرس شمالی

 

هر چقدر قیمت خودرو در قبرس شمالی پایین می باشد، برعکس آن قیمت سوخت در این کشور نسبت به ایران بسیار گران است، قیمت بنزین تقریبا معادل ۱ یورو و در حال حاضر لیتری ۳۷ لیر هست، این قیمت نسبت به ترکیه و کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر هست. ضمنا با توجه به عدم وجود ترافیک و کیفیت بالای بنزین وخودروها مصرف بنزین شما نسبت به ایران کمتر می باشد. سوخت خودرو در قبرس شمالی شامل سه نوع بنزین اکتان ۹5، ۹۸ و گازوییل است.