سوالات متداول
آینده سرمایه گذاری بر املاک و مستغلات در قبرس شمالی چیست؟
با توجه به آنچه که در مورد کشور قبرس شمالی گفته شود، این موضوع کاملاً طبیعی است که کشور قبرس شمالی به عنوان یکی از اولویت‌های ایرانیان جهت خرید ملک شناخته شود به خصوص اینکه در این کشور دانشگاه‌ها و مدارس بسیار عالی و معتبری وجود دارد که شما می‌توانید با خانواده در این کشور اقامت داشته باشید.
شما می‌توانید زندگی با هزینه‌های پایین در بهترین شرایط آب و هوایی را در امن‌ترین منطقه جغرافیایی تجربه کرده و مطمئن باشید که فرزندان شما در دانشگاه‌ها و مدارس عالی می‌توانند تحصیل کنند. در صورتی که به فکر اقامت در قبرس شمالی هستید، به طور کلی سه روش در پیش روی شما وجود دارد که عبارتند از: اقامت دانشجویی اقامت کاری اقامت از طریق خرید ملک
قیمت ملک در قبرس شمالی بسیار مناسب است و گاهی اوقات از هزینه خرید ملک در تهران بسیار کمتر است. متراژ واحد، محل قرارگیری واحد مسکونی، امکانات ساختمان بسیار بر قیمت خانه در قبرس تاثیرگذار است. برای اینکه بتوانید با خرید ملک در قبرس شمالی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، حداقل به یک میلیارد تومان بودجه نیاز خواهید داشت. البته شرایط خرید اقساطی و حتی امکان اجاره دادن واحدی که خریداری می‌کنید بلافاصله پس از انتقال سند وجود دارد.
هزینه های روزمره زندگی با لیر ترکیه و خرید و فروش ملک و اتومبیل به پوند انگلستان انجام می شود
طبق قوانین جدید وضع شده در قبرس شمالی هر فرد خارجی فقط اجازه خرید یک ملک در قبرس شمالی را دارد، اما سایر قوانین خرید ملک در قبرس شمالی کاملا مانند گذشته می باشد و شما با پرداخت ۳۰ درصد از ارزش ملک صاحب اقامت قبرس شمالی می شوید. همچنین در قبرس شمالی شما حق انتخاب  و خرید هرنوع ملک در هر منطقه ای را دارید و مجبور به سکونت و خرید ملک در محله های تعیین شده توسط دولت قبرس شمالی نیستید.
قبرس شمالی بخشی از جزیره قبرس در دریای مدیترانه می باشد که از شمال با ترکیه،. از جنوب با مصر، از شرق با سوریه، از غرب با یونان دارای مرز دریایی می باشد.
فاماگوستا - ایسکله - گیرنه - لفکه
یآب و هوای این جزیره بهشتی با ۳۰۰ روز آفتابی و هوای مدیترانه ای است، پاییز و بهار این جزیره رویایی هم که بسیار مطبوع و آمیخته با نسیم های مدیترانه ای می باشد.
در بخش خورد و خوراک، پوشاک و مایحتاج اولیه تفاوت چندانی با ایران ندارد و نسبت به کشورهای اروپایی بسیار ناچیز می باشد. اما هزینه انرژی و سوخت نسبت به ایران بالا می باشد.
اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار داشتن دعوتنامه رسمی و معتبر رزرو محل اسکان بلیط رفت و برگشت همراه داشتن پول نقد کافی
به دو صورت می توانید به قبرس شمالی سفر کنید : هوایی : ابتدا یک پرواز به استانبول یا آنکار و پس از یک توقف کوتاه پرواز به قبرس شمالی، همچنین نگران چمدان هایی که در ایران تحویل داده اید نباشید، زیرا چمدان های شما به صورت خودکار بین پرواز ها جابجا می شود. زمینی: ابتدا باید به شهر مرسین ترکیه سفر کنید و سپس با کشتی از بندر مرسین به همراه خودروی خود به قبرس شمالی سفر کنید.